iOS Güncelleme Uyarıları Kapatılabilir Mi?

Apple için son derece gerekli olan iOS güncellemeleri telefonunun hem en iyi performansla çalışmasını hem de en verimli şekilde cihazınızı kullanabilmenizi sağlıyor.  Fakat jailbreak konusunda ısrar eden kullanıcılar bazen bu iOS güncellemeleri için gelen uyarılar oldukça can sıkıcı olabiliyor.

Eğer sizde iOS’ta güncelleme uyarılarından dolayı sıkıldıysanız o zaman iPhone ya da iPad’de jailbreak yapılmadan iOS OTA güncelleme uyarılarını nasıl devre dışı bırakacağınızı merak ediyor olmalısınız.

Apple’ın iOS 5 ile beraber kullanıcıların hizmetine sunmuş olduğu cihaz üzerinden güncelleme özelliği telefonun daha iyi bir performans göstermesi için oldukça önemli. Bu sayede iTunes’a ihtiyaç olmadan da güncellemeler cihaz üzerinden alınabiliyor. Ama bu güncellemelerin uyarıları kullanıcıları rahatsız ediyor. Bu sebeple bu uyarıları devre dışı bırakmak için izleyeceğiniz birkaç adım sizi rahata kavuşturacaktır.

iOS Güncelleme Uyarılarını Kapatmak

Öncelikle iOS cihaz üzerinden Safari’yi açmalısınız. Daha sonra Safari’de bulunan adres satırına hikay.github.io/app/NOOTA.mobileconfig

GitHub bağlantısı adresini yapıştırın. Ardından sizden bir profil yüklemeniz istenecektir. Buradan tüm adımları takip edip bir profil yüklemeniz gerekiyor. Tüm bunları yaptıktan sonra cihazınızı kapatıp, tekrar açın ve son adım olarak Ayarlara gidip oradan genel kısmına girip ‘Yazılım Güncelleme’ yi açın ve açılan sayfadan yeni güncellemeleri kontrol edin.

Artık yüklemiş olduğunuz profil cihazınızı tvOS beta programına kaydetmiş oldu. Böylece bundan sonra cihazınız tvOS ile ilgili bir güncelleme olsa dahi hiçbir uyarı almayacaksınız.

Eğer daha sonra iOS güncellemelerini yeniden almak isterseniz yapmanız gereken tek şey oluşturmuş olduğunuz profili silip, cihazı yeniden başlatmak olacaktır.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Note 7 Kullanıcılarını Şok Edecek Haber

Geçtiğimiz yıl Samsung Galaxy Note 7 modelli telefon bir türlü dillerden düşmek bilmemişti. Ancak hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir