Bilim ve Teknoloji

Bilim ve Teknolojinin günümüzdeki yeri elbetteki yadsınamaz. Gelişen teknoloji ile birlikte, teknolojinin nimetlerini hayatımızın hemen hemen her bölümünde kullanabilme fırsatına erişmiş durumdayız. Bu nedenle bilim ve teknolojiyi yakından takip etmeli, yeniliklere açık bir yapıda olmalıyız. Böyle olmazsak, dünya görüşümüz daralır. Olaylara bakış açımız diğer insanlara göre farklılaşır. Yani gelişmiş birer birey, yada gelişmiş toplumlar gibi toplum olabilmek istiyorsak bilim ve teknoloji ile tanışmaktan öte iyice haşır neşir olmalıyız. Bunu gerçekleştirmenin bir numaralı yolu da internet aracılığıyla gelişen bilim ve teknolojiye ayak uydurmak, bilim ve teknoloji haberlerini takip etmek ve yaşamımızı bu doğrultuda kolaylaştırıcı ve rahatlatıcı yeniliklerle renklendirmek. Bunun hem bize, hem de yaşamımıza ve dünya görüşümüze katkı sağlayacağının bilincinde olmalıyız.
Dünyada sözü geçen ülkelerin bir çoğunun, bilimsel ve teknolojik açıdan oldukça gelişmiş ülkeler olduğunu görmekteyiz. Bu ülkeler, gelişmiş teknolojileri ile birlikte bilime verdikleri önemle dünyaya hitap etmekde ve başarılı buluşlara öncü olmaktadırlar.
Dünyada sözünü geçirmek isteyen ülkelerden birisi olmak istiyorsak, dünyada olan gelişmelerden haberimiz olmalı. Bu gelişmelerin en önemlilerinden birisinin de bilim ve teknoloji olduğunun bilincinde olmalıyız. Teknoloji haberlerini ve gelişmelerini takip etmekten kaçınmamalı, bu haberleri takibimiz altına alarak geliştiricisi durumuna gelmeliyiz. Ancak böyle yaparsak, gelişmiş birer birey yada bunu toplum olarak uygulayarak gelişmiş birer toplum olabiliriz.
İşte bu gibi düşünceler ve sebepler doğrultusunda sitemde bilim ve teknoloji bölümünü oluşturdum. Bu bölümü oluşturmamda ki temel amaç, insanların bilimsel ve teknolojik gelişmeleri çok daha yakından takip edebilmesi ve teknoloji yoksunu birer birey durumuna dönüşmelerinin engellenmesi. Umarım sizlere buradan sunacağım bilim ve teknoloji haberleri ile, bu uçsuz bucaksız dünyanın yakın takipçisi olan kişiler durumuna geleceksiniz.
Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Telefonların Ekran Değişim Ücretleri

Akıllı telefonlar artık yaşamımızın bir parçası oldu. Onsuz adım atamaz olduk. Bu yüzden telefonlarımızı gözümüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir