Terlemeyi Engelleyen Kumaş

Herkes gibi bende yazı iple çekiyorum. Yaz gelse de, bütün bir yılın stresini atsam diye düşünüyorum. Ama son yıllarda gerçekten de havalar olması gerekenden çok daha sıcak. Gölge de bile durulmuyor. Evden dışarı çıktığımda, beni en çok korkutan ve sıkıntıya sokan şey terlemek. Çünkü elbisemin sırılsıklam olup, üzerime yapışması açıkçası canımı çok sıkıyor. Benim bu şikayetimi sanki Denizli ‘den biri duymuş ki bakın ne yapmış.

Denizli ‘de faaliyet gösteren bir tekstil firması, vücut ısısını 37 derecede sabit tutan, nemi buharlaştıran ve terlemeyi engelleyen kumaş üretmiş. Bu kumaşın ham maddesi, Almanya ‘dan ithal edilen bir tür kimyasal madde. Fakat bu kimyasal madde, sağlığa hiçbir zarar vermiyor. Boya gibi kumaşa işlenen bu kimyasal madde, vücuttaki bizi rahatsız eden nemin buharlaşmasını sağlıyor. Bu şekilde terlemenin de önüne geçilmiş oluyor.

Fakat bu kumaş sadece yaz mevsiminde değil, aynı zamanda kış mevsimi içinde işe yarıyor. Kış mevsiminde de, güneş ışınlarını toplayarak, kumaş içinde ki ısının 37 dereceye ulaşmasını sağlıyor.

Şu an için üretilen kumaşlardan takım elbise, iç çamaşırı, gömlek gibi birçok ürün yapılıyor. Kırmızı, beyaz, mavi ve siyah renkte bulunan bu kumaştan yapılan elbiseler, benim gibi terleme sorunu yaşayan birçok kişinin derdine çare bulacağa benziyor.

 

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Telefonların Ekran Değişim Ücretleri

Akıllı telefonlar artık yaşamımızın bir parçası oldu. Onsuz adım atamaz olduk. Bu yüzden telefonlarımızı gözümüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir