Laptop Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde laptoplar da iyice yaygınlaştı. Artık herkesin bir laptopu veya Netbook’u var. Piyasada da bir sürü laptop türedi. Her çeşit her kategoride laptoplar çıktı artık. Bu laptoplardan uygun olanı nasıl seçeriz? İşte dikkat etmeniz gerekenler.

Laptop almadan önce ne için aldığımızı iyi bilmeli, belirlemeliyiz. Oyun oynamak için, Ders çalışmak için, İnternete girmek için ve benzeri şeyler için laptop alınabilir. Bunlara göre değerlendirelim;

Eğer Oyun Oynamak İçin Alıyorsak

Öncelikle oyun için alıyorsak laptopun ekran kartını ramini ve işlemcisini incelemeyiz. Marka çok da önemli değil. İçinde kullanılan malzeme önemli. Genelde laptoplarda düşülen hata ekran kartını 1gb belirtip paylaşımlı ekran kartı koymaları veya ekran kartının işlemcisin kötü olması. Burada asıl önemli olan ekran kartının modeli. Bir ekran kartının kalitesini anlamak için ekran kartının modelinin soldan 2.rakamına bakmak yeterlidir.

Eğer İnternete Girmek İçin Alıyorsak

Eğer internete girmek için alıyorsak. Bizim için önemli olan rami ve işlemcisi. Sizi sekmeli gezdirirken donmayacak yavaşlamayacak bir alet lazım. Bu yüzden en az 2gb ram ve iyi bir işlemci gerekli. Bu şekilde size sorun yaşatmayacaktır.

Diğer Dikkat Edilmesi Gerekenler

Laptopun ağırlığına ve ekran büyüklüğüne de dikkat etmelisiniz. 4 kiloyu geçmemelidir. Ayrıca oyun oynamak için aldığınız laptopun 15.6” olması sizin için daha iyi olacaktır. Bunun yanında laptopun 64 bit ve güncel işletim sistemi ile birlikte olması da önemlidir.

Genel olarak dikkat edilmesi gerekenler bunlar. Sorunsuz bir laptop dileğiyle…

 

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Telefonların Ekran Değişim Ücretleri

Akıllı telefonlar artık yaşamımızın bir parçası oldu. Onsuz adım atamaz olduk. Bu yüzden telefonlarımızı gözümüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir