iPAD

IPAD, tablet bilgisayarların en yeni sürümlerinden bir tanesi. Bir markanın hazırladığı tablet bilgiayar olarak tanımlayabiliriz. Tablet bilgisayarlar, bundan yaklaşık olarak 6-7 sene öncesinde piyasaya sürüldüler. Bu tablet bilgisayarların büyük ilgiyle karşılanmasının ve tercih edilmesinin en büyük sebebi dokunmatik ekrana sahip olmasıydı. Fakat eski tablet bilgisayarların işlemci güçleri fazla yüksek değildi. Bu nedenle tercih edilmesinin sebepleri arasında, taşınmasının kolay olması ve dokunmatik olması söylenebilecek özellikler.

IPAD’in en büyük özelliği, bu alanda en çok satan tablet bilgisayar olması. Bu durum itibariyle herkes tarafından tanınmakta, tablet bilgisayarı almak isteyen kişilerin bir numaralı tercihi durumuna gelmektedir.

Bunun yanı sıra dokunmatik ekranının oldukça gelişmiş olması da göz ardı edilemeyecek bir özellik. Barındırdığı multi-touch özelliği ile, birden fazla dokunmayı da algılayabilmesi gerçekten muhteşem bir özellik. Multitouch özelliğinin en büyük avantajı, işlemleri çok daha hızlı gerçekleştirebilmemize olanak sağlaması. IPAD bunu gerçekleştiren ilk tablet bilgisayarlardan biri.

Tablet bilgisayar olması, normal bilgisayarlarda gerçekleştirebildiğimiz işlemleri gerçekleştiremeyeceğimiz anlamına gelmez. Normal bir bilgisayarda gerçekleştirebildiğimiz hemen hemen herşeyi bu bilgisayarlarda da gerçekleştirebiliriz.

IPAD’in bir başka güzel özelliği ise, yazılımlarının oldukça fazla olması. Bu yazılımlar ile çok daha eğlenceli ve faydalı zamanlar geçirebilmenize olanak sağlıyor.

Bunun yanı sıra oyun oynamayı seven kişiler için de oldukça harika oyunlara sahip. Oyunseverlerin bir numaralı tercihi haline dönüşmüş durumda.

Bunun yanı sıra tasarımının oldukça şık olması, hafif olması ve gittiğiniz her yere götürebilmeniz gibi özellikleri itibariyle de IPAD oldukça faydalı ve yararlı bir tablet bilgisayardır.

 

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Telefonların Ekran Değişim Ücretleri

Akıllı telefonlar artık yaşamımızın bir parçası oldu. Onsuz adım atamaz olduk. Bu yüzden telefonlarımızı gözümüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir