Başlangıç / Web / Bilim ve Teknoloji / Akıllı Telefonlar

Akıllı Telefonlar

akıllı telefonlarAkıllı telefonlar hayatımıza çok hızlı bir giriş yaptılar. Hayatımızı kolaylaştıran bu telefonlar, mobil internet kullanımını da olması gereken yere taşıdı. Özellikle GSM şirketlerinin yaptıkları kampanyalar ile mobil internet kullanımı çok yaygınlaştı.

Siz bakmayın adı telefon. Müzik dinleyebilir, video izleyebilirsiniz. Fotoğraf ve video kaydetme özelliği sayesinde dijital kamera olarak kullanabilirsiniz. Akıllı telefonlarla, oyun oynayarak eğlenebilirsiniz. En güzel yanı da, modem olarak kullanabilme ve internete rahatlıkla erişebilmeniz.

PSP alıp oyun oynar, telefon taşır, kameramızı da yanına koyduğumuz zaman… çok farklı işlemler için farklı mobil cihazlar taşımamız gerekmekteydi. Küçük tablet bilgisayar kıvamında olan akıllı telefonlar, gerçekten hayatımıza önemli değer kattılar ve hayatımızı bu yönüyle de kolaylaştırdılar.

Hem eğlence merkezi, hem telefon, gerçekten de sahip olunası teknoloji. Dokunmatik ekranları, çok kolaylıkla kullanabilmenize olanak sağlıyor ve sürekli elinizin altında hemen hemen her işinizi, teknolojik ihtiyacınızı giderebilen bir cihaz.

Şimdi de çok satılan ve çok sevilen akıllı telefon modellerine bir göz atalım.

HTC

HTC gerçekten de çok başarılı bir akıllı telefon üreticisi. İncelediğim HTC EVO 3D 1.2 GHz Dual – Core 1 Gb modeli beni kendisine hayran bıraktı. Geniş ekranı, tasarımı ile çok başarılı bir telefon ve bir teknoloji merkezi. En beğendiğim, benim için en dikkat çekici özelliği adından da anlaşılabildiği üzere 3D resim çekebilmesi, video kaydedebilmesi. Derinlik hissi, resimlerinize ayrı bir güzellik katıyor.

Apple iPhone 4S

Apple. Tek kelimeyle zaten kendisini ifade ediyor. Eğer siz Mac kullanırken yanında da iPad, iPhone olsun diyorsanız doğru düşünüyorsunuz. Bunun nedeni, Apple kullanıcısına diğer modeller, cihazlar, Windows, Linux… hepsi yavan geliyor. Ayrı bir alışkanlık Apple Store, iTunes ve diğer Apple uygulamaları. Cihazlarınızı senkronize edebilme özelliği, hepsini birbirine entegre ve uyumlu kullanabilme de size artı olarak gelebilecek özelliklerden.

Samsung Galaxy

Samsung Galaxy, inceliği ve zarafetiyle Android işletim sistemi kullanmasıyla dikkatimi çekti. HTC’ye göre daha ince ve daha zarif. Özel bir tasarım ve başarılı bir telefon.
Bu üç model ile aslında, her zevke, tarza göre telefondan bahsetmiş olduk. Siz de en yakın zamanda, ihtiyaçlarınıza cevap verecek bir telefon satın almalısınız.

İnternette acil bir işiniz var, bir e-posta göndermeniz gerekiyor. Ne yapmalısınız? Notebook’unuzu açıyorsunuz ve akıllı telefonunuzu Wi-Fi yayın yapacak şekilde ayarlıyorsunuz. Kolayca kablosuz ağ arayüzünden bilgisayarınızı telefonunuz aracılığı ile internete eriştirebilirsiniz. Dilediğiniz gibi hızlı internet kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken, genelde GSM şirketlerinin getirdikleri, cazip tarifelerde bulunan kota limitleri. Windows 8 bu sorunu, mobil cihazlara daha düşük kalitede resim ve benzeri medya çeşitlerini göstererek çözeceğe benziyor. iOS ve Android ile gelen bu cihazlarda şimdilik internet kotanız hususunda dikkatli olmalısınız.

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Telefonların Ekran Değişim Ücretleri

Akıllı telefonlar artık yaşamımızın bir parçası oldu. Onsuz adım atamaz olduk. Bu yüzden telefonlarımızı gözümüz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir