Başlangıç / Web / İnternet / Sanal Alışveriş Faydaları

Sanal Alışveriş Faydaları

sanal-alisverisin-yararlari

Günümüzde genellikle masa başı işlerde çalışan kişiler tarafından yapılıyor olsa da birçok kişi artık internetten sanal alışveriş sitelerinden alışveriş yapmaktadır. Alışverişi bu kadar kolaylaştığını beş on yıl önce söylemiş olsalardı kimse inanmayacaktı. Market alışverişinden, mobilya alışverişi, kıyafet, özel bakım ürünleri, elektronik cihazlar hatta ev araba bile artık internette birkaç tuşla satın alınabilinir durumda. 

Bu durum aslında birçok faydası olduğu kanıtlanmış olunsa da özellikle internetten alışveriş yaparken çok çok dikkatli olmamız gerekmektedir. (Konu ile ilgili bir önceki makalemiz olan “Sanal alışveriş Sitelerinin Seçimi”  isimli makalemize göz atablirsiniz)

Bayanlar tarafından genellikle kıyafet için yapılan bu alışverişler şimdi çok daha zevkli ve kolay oldu. İnternette yüzlerce site bulunmaktadır ve bu sitelerin birçoğu yüzlerce kişi tarafından tercih edilmektedir. İnternette alışveriş yapmanın en çekici tarafı; nerede olursanız olun oturduğunuz yerden dakikalar içerisinde birden çok mağazayı dolaşmanızın mümkün olması. Sadece bununla da kalmayıp normal alışveriş esnasında fazlaca yapamadığınız fiyat karşılaştırmayı da yapmanız mümkün. Birden fazla marka ve modelin barındığı sanal alışveriş sitelerinde dilediğiniz zaman girip alışveriş yapabilirsiniz. Ürün en kısa sürede kapınıza kadar gelecektir. 

Bununla beraber gelen ürün kırık ya da eksik olur ya da gelen ürün farklı olursa hiçbir masraf ödemeden iade edebilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşılması pek hoş olmasa da gelen ürün defolu ya da kullanılmış çıkarsa anında müşteri hizmetlerini arayıp şikâyetinizi yapabilir, anında para iadenizi bile alabilirsiniz. Bununla beraber gelen ürünü beğenmediğinizde de hiçbir sorun ile karşılaşmadan iade gerçekleştirmeniz mümkün. İnternette alışveriş yapmanın en önemi faydası dilediğimiz ürüne anında sahip olabilme ve birden çok alternatif sunulması.

Sözlerimi bir önceki makalenin son paragrafı ile sonlandırmak istiyorum;

“Ama yine hatırlatmadan sonlandırmayacağım, mümkünse en iyi alışveriş, direkt mağazasına giderek, esnafla yüzyüze yapacağınız alışveriştir. Böylelikle hem çayınızı yudumlarken pazarlık edebilir, hem de küçük esnafın korunmasına yardımcı olabilirsiniz.”

Saygılarımla

burakveelif

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Google’dan Kullanıcılara İnternetsiz Arama Müjdesi!

Google, yeni güncellemesi ile kullanıcılara oldukça iyi bir özellik sundu. İnternetsiz kullanımın da yapılabilmesini sağlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir