E-Ticarette Reklam

 

e-ticarette-reklamŞimdiye kadar olan yazılar sayesinde (1, 2, 3, 4) artık azımsanamayacak derecede e-ticaret bilgisine sahip olabildik. Şimdi ise sistemimizi en iyi şekilde nasıl geliştirebilir ve mevcut hali ile satışlarımızı nasıl daha çok arttırabiliriz konuları ile ilgili bilgiler vereceğim.

Ticaretin altın kurallarından birisi olan reklamcılık, e-ticaret için de çok önemli bir unsur. Üstelik bu sefer elinizde kullanmanız gereken önemli bir internet teknolojisi bulunmakta. Yapılacak doğru hamleler ile isminizi bir anda e-ticaret dünyasında yükseltip bir yerlere getirebilirsiniz. Öncelikle sistemin açılışında büyük bir kampanya ile adınızı duyurmanız gerekir diye düşünüyorum. Örnek olarak; anlaşabileceğiniz bir tedarikçi ve kargo firması sayesinde ilk alışverişini yapan herkese hediye bir ürün gönderebilirsiniz, kargoyu ilk hafta ücretsiz yapabilirsiniz ya da 100 lira gibi (belirlediğiniz miktarda) alışveriş yapan müşterilerinize 20-30 lira gibi bir indirime gidebilirsiniz. Bu seçenekler rahatlıkla çoğaltılabilmesinin yanında, her e-ticaret sitesinin yaptığı klasik kampanyalar haline gelmiş bulunmaktadır. Kullanıcıların mail adresi sizler için oldukça önemlidir. Sitenize giriş yapan ve ürünlerinize göz gezdiren kişilerin mail adresine sahip olabilirseniz güncel olarak kampanyalardan haberdar edebilir ve düzenli bir ziyaretçi ağına ulaşabilirsiniz. (tabii burada dikkat etmeniz geeken, spam yapmamak ve çok sık mail atarak kullanıcıyı rahatsız etmemek) Bu yöntemi de yine e-ticaretin klasik haline gelmiş ödül verme şeklinde uygulamanız mümkündür. Örnek vermek gerekirse haber bültenine mail adresi ile kayıt olacak herkese 20 lira gibi bir hediye çeki verebilirsiniz.

Bir sonraki makalemde; reklam konusunda seviye atlayarak, sosyal medyada uygulayabileceğimiz taktiklerden bahsetmeyi düşünüyorum.

Görüşmek üzere…

burakveelif

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Google’dan Kullanıcılara İnternetsiz Arama Müjdesi!

Google, yeni güncellemesi ile kullanıcılara oldukça iyi bir özellik sundu. İnternetsiz kullanımın da yapılabilmesini sağlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir