Başlangıç / Web / İnternet / Para Kazanma Önerisi: Blog Açmak

Para Kazanma Önerisi: Blog Açmak

Blog Açmak
Blog aç, para kazan

Zaman-zaman bu platformdan sizlere iş fikirleri hakkında öneriler sunmaya çalışıyorum. Sizlerden geri dönüş veya yorum olmadığı veya çok az olduğu  için ne kadar faydalı oluyor bilmiyorum ancak; okunma sayılarına baktığımda zannediyorum ki faydası oluyor.

Şimdi sizlere başka bir öneri sunacağım. Daha evvel Makale Yazarlığı konusunda bir öneri sunmuştum. Bu yazıya geri dönüşlere göre zannediyorum ki, bir çok kişi bu işe başladı bile.

Peki bu makalelerinizi satacağınıza, kendiniz bir blog açarak bu makalelerinizi orada yayınlasanız nasıl olur?

Blog yazarak para kazanın

Bizler Türk insanı olarak maalesef sabırsızız. Neden mi? Çünkü sıcak parayı hemen görmek istiyoruz. Dolayısı ile yazdığımız makaleyi hemen paraya tahvil etmek daha da işimize geliyor. Neden mi?

Gerçekten şurada>> bahsettiğim standartlara uygun, bilgilendirici ve doyurucu bir makale yazdınız diyelim. Makalemiz de 500 kelime olsun. Kazanacağınız maksimum gelir ne kadar? 5 tl, hadi biraz tanındınız ve makalelerinize güveniliyor diyelim 7,5 tl. Bu meblağ sizi tatmin ediyorsa bişey diyemem. Peki şunu hiç düşündünüz mü? Webmaster’lar makalenize o parayı neden ödüyor? Hemen söyleyeyim, en az 10 katını kazanmak için. Evet yanlış duymadınız, en az 10 katı.

Peki bir blog açsanız ve bu parayı siz kazansanız olmaz mı? Tabii ki olur. Ancak bunun için, yani belli bir meblağ ve üzeri parayı kazanmanız için 6 ay – 1 yıl arası beklemek durumundasınız.

“Ben ne anlarım blog açmaktan?” diyenlerdenseniz lütfen okumaya devam edin…

Hayır, size uzun uzun blog açma vs anlatımı yapmayacağım. Zira bunu yapan birisi zaten var. Ben de henüz yeni keşfettim ve gerçekten bu işi adım-adım anlatıyor.

Kimden mi bahsediyorum? Elbette wpmavi.com ‘ un sahibi Burak ORAN’ dan…

Sizler de okuduğunuzda gerçekten anlayacaksınız ki, bu iş hiç te zor değilmiş. O halde siz de Burak ORAN’ ın tavsiyeleri ve anlatımını takip ederek gerçekten iyi bir blog sahibi olabilirsiniz.

Benim orada anlatılanlar üzerine söyleyecek sözüm yok. Ancak sadece ilave birkaç tavsiye verebilirim. Hatta birkaç değil, tek tavsiye verebilirim:

Ne yaparsanız yapın, ne yazarsanız yazın, insanların faydasına olsun…

Ancak bu şekilde başarıyı elde edebilirsiniz…

Saygılarımla

burakveelif

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Google’dan Kullanıcılara İnternetsiz Arama Müjdesi!

Google, yeni güncellemesi ile kullanıcılara oldukça iyi bir özellik sundu. İnternetsiz kullanımın da yapılabilmesini sağlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir