Başlangıç / Web / İnternet / Gümrüksüz Alışveriş İçin Şok Açıklama

Gümrüksüz Alışveriş İçin Şok Açıklama

Gümrük limitinde yapılan değişiklikler beklentinin tam tersi çıktı. Şimdiye kadar yurtdışından yapılan alışverişlerde 75 Euro olan üst limitin 150 Euroya çıkması beklenirken aksine bir karar alınarak bütün beklentiler alt üst oldu. 75 Euro olan üst limit aşağıya çekildi ve 30 Euro olarak belirlendi.

Şok Eden Karar!

Yeni yapılan bu gümrük düzenlenmesi ile alakalı olarak Gümrük ve Ticaret Bakanı olan Bülent Tüfenkci, bir açıklama yaptı ve yurtdışından yapılan tüm alışverişlerin gümrük limitinin aşağıya çekildiğini açıklayarak herkesi şok etti. Şimdiye kadar 75 Euro karşılığında yapılmış olan alışverişler gümrüksüz olarak geçerli oluyordu fakat bu düzenlemeden sonra limit 30 Euro olacak şekilde ayarlandı.

Türkiye’nin Önü Açık

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Türk Ekonomi Bankası’nın ortaklaşa yaptığı Türkiye Teknoloji Buluşmaları etkinliği, Türkiye E-Ticaret Meclisi ve E-ticaret SEM, tarafından gerçekleştirildi. Düzenlenen bu etkinliğe katılan Bakan Bülent Tüfenkci, E-ticaret hakkında fikirlerini aktararak açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin E-ticaret konusunda önünün oldukça açık olduğunu belirten bakan Tüfenkci fakat şimdilik bu konuda yolun başında olduklarını söyledi. Ayrıca bakan Tüfenkci, şimdiye kadar yurt dışından yapılmış olan alışverişlerin 75 avroya kadar olanlarının Türkiye’ye gümrüksüz olarak girebildiğini ve bunun haksız rekabete yol açabildiğini de sözlerine ekledi.

Bu şekilde doğan haksız rekabetin önlenmesi için vergi muafiyetinin 75 Euro’dan 30 Euro’ya indirilmesi için karar alındığını ve bu kararında Bakanlar Kurulu’nca onaylandığın belirtildi.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Google’dan Kullanıcılara İnternetsiz Arama Müjdesi!

Google, yeni güncellemesi ile kullanıcılara oldukça iyi bir özellik sundu. İnternetsiz kullanımın da yapılabilmesini sağlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir