2016’da Türkiye Google’da En Çok Neleri Aradı?

Google her yıl olduğu gibi bu yılda, yıl boyunca hangi kategorilerde nelerin en çok arandığına dair bir istatistik açıkladı. Dünya genelinde yapılan aramaların yanı sıra Türkiye’de yapılan aramalar hakkındaki sonuçları da açıklayan Google, bu sonuçları, genel, kişisel gibi kategorilere ayırarak sundu.

Türkiye’de 2016 yılı boyunca arama motoru olan Google’da hangi kelimelerin, aranma sıklığının ne olduğu bu açıklanan istatistiklerle öğrenildi. Buna göre Türkiye 2016 yılı boyunca en çok bu kelimeleri ‘Google’ladı.’

Türkiye’de 2016’da Yapılan Genel Arama

Google’ın belirlediği kategorilerin dışında kalan aramalar için oluşturulan bu listede  EBA – Eğitim Bilişim Ağı ilk sıradaki yerini aldı. Bunun arkasından en çok şu kelimeler arandı: Pokemon GO, Darbe, Altın Fiyatları, Olimpiyatlar, Avrupa Şampiyonası, Kısmetse Olur, Takdir/Teşekkür Hesaplama, Dolar Kuru, KPSS Başvurusu.

Türkiye’de 2016’da En Çok Aranan 10 İsim

Türkiye’de yıl boyu en çok aranan isim müzik dünyasında yeni çıkış yapan Aleyna Tilki oldu. Aleyna Tilki’yi Oya Aydoğan, Mustafa Koç, Tarık Akan, Emre Mor, Muhammed Ali, Koray Avcı, Neslihan Atagül, Barış Arduç ve Kemal Doğulu takip etti.

Türkiye’de 2016’da En Çok Aranan 10 Dizi

2016 yılında Türkiye’de en çok Google’lanan dizi Kiralık Aşk oldu. 2. sezonuna başlayan dizinin ardından Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Aşk Laftan Anlamaz, No: 309, Kara Sevda, Tatlı İntikam, İçerde, Hayat Şarkısı, Cesur ve Güzel ve Kırgın Çiçekler sıradaki yerini aldı.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Google’dan Kullanıcılara İnternetsiz Arama Müjdesi!

Google, yeni güncellemesi ile kullanıcılara oldukça iyi bir özellik sundu. İnternetsiz kullanımın da yapılabilmesini sağlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir