Türkiye’de Sosyal Medya Kullanımı Neden Engelleniyor?

Son günlerde oldukça yavaşlayan ya da erişimi kısıtlanan Facebook, Twitter ve YouTube hakkında İçişleri Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi. Açıklama üzerine erişim engelinin aslında ülkemiz için doğru bir karar olduğu anlaşıldı.

Türkiye genelinde sosyal medyalara giriş yapmak isteyenlerin özellikle şu son 2-3 gündür oldukça sıkıntı çektikleri uzun sürede bu sayfaların açıldığı ya da hiç erişemedikleri bilinmekteydi. Herkes bu erişim engeline tepki gösterdi. Fakat İçişleri Bakanlığı bu kısıtlamanın nedeni açıkladı ve gerçekler ortaya çıktı. Yapılan bu açıklamaya göre İçişleri Bakanlığı vatandaşların güvenini ve gerekli olan huzuru sağlayabilmek için böyle bir karar almış olduğu gözler önüne seriliyor.

İçişleri Bakanlığı Konu İle İlgili Bir Açıklama Yaptı

İçişleri Bakanlığının yapmış olduğu açıklamaya göre, Bakanlığın Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan çalışmalar sonucunda, Facebook, Twitter ve Youtube gibi milyonlarca kullanıcı olan sosyal medyaların üzerinden son 6 ayda vatandaşları kin nefret ve galeyana sevk ederek, terör örgütünü öven, terör örgütü ile ilgili propagandası yapan, terör örgütü ile alakalı olduğunu açıkça belli eden, ayrıca devlet büyüklerine de çeşitli hakaretlerde bulunan, Türk devletinin bölünmez bütünlüğüne ve toplumun can güvenliğini tehlikeye atmış olan 3.710 kişi hakkında adli işlemlerin yapıldığı, bu 3.710 kişiden 1.656’sının tutuklandığı, 1.203’ünde Adli Kontrol şartı ile serbest bırakıldığı öğrenildi. Ayrıca 84 kişinin gözaltı işlemi devam ettiği, 767 kişinin de gözaltından sonra serbest bırakıldığı belirtildi.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Google’dan Kullanıcılara İnternetsiz Arama Müjdesi!

Google, yeni güncellemesi ile kullanıcılara oldukça iyi bir özellik sundu. İnternetsiz kullanımın da yapılabilmesini sağlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir