Başlangıç / Web / İnternet / 2017’de Yeni Emojiler Geliyor!

2017’de Yeni Emojiler Geliyor!

Sosyal medyada ve anlık mesajlaşma uygulamalarında ifade kolaylığı sağlayan emojilere her yıl olduğu gibi bu yıl da yenileri ekleniyor. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da birden fazla emoji eklenecek ve eklenecek olan emojilerin daha geniş bir kesime hitap etmesi sağlanacak. Bu sayede kullanıcılar kendilerini internet üzerinden de fazlasıyla rahat bir şekilde ifade edebilecek.

Yeni eklenen ve Evrensel Kod Konsorsiyumu’na başvuru sonucunda kabul edilen bu emojiler sayesinde kullanıcıların tek bir emoji ile anlatmak istediklerini anlatabilmesi amaçlanıyor. Evrensel Kod Konsorsiyumu seçimleri sırasında en çok emojilerin verdiği mesaja dikkat ediyor. Emojilerin ayrılıkçı ve insanlıktan uzak olmamasına ve hatta kişisel, evrensel değerlere uygun olmasına dikkat ediliyor.

Bu Yılın Dikkat Çekecek Emojisi

Emoji klavyesinde bu yıl ilk kez yer alacak olan emoji; başörtülü kadın emojisi olacak. Evrensel Kod Konsorsiyumu’na Suudi asıllı bir genç olan Rayuf Alhumedi’nin yaptığı başvuru sonucunda göz önüne alınan başörtülü kadın emojisi Evrensel Kod Konsorsiyumu tarafından kabul edildi. Böylelikle 2017’de emoji klavyesine başörtülü kadın da eklenmiş oldu.

Başörtülü kadın emojisi dahil olmak üzere Evrensel Kod Konsorsiyumu toplamda 56 emojiyi, emoji klavyesine ekledi. Bunlar arasında en çok dikkat çekenler ise cinsiyetsiz birey ve emziren kadın emojisi oldu. Henüz görüntüleri yayınlanmamış olan emojilerin 2017 itibariyle klavyelerde yerini alması bekleniyor.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Google’dan Kullanıcılara İnternetsiz Arama Müjdesi!

Google, yeni güncellemesi ile kullanıcılara oldukça iyi bir özellik sundu. İnternetsiz kullanımın da yapılabilmesini sağlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir