Başlangıç / Web / İnternet / İnternet Hız Testi Yapmak Çok Kolay…

İnternet Hız Testi Yapmak Çok Kolay…

Günümüzde sıkça yaşanan internet kesintileri ya da sınırlı erişimler nedeniyle internet hızının iyi mi yoksa kötü mü olduğunu anlayabilmek neredeyse imkansız hale geldi. İnternetin yavaşlamasının kullanılan paketten mi kaynaklandığını yoksa sistemsel kesintilerden mi kaynaklandığını da anlamak böylece git gide zorlaştı. Ancak bu ayrımı yapabilmek ve internetinizin hızının nasıl olduğunu öğrenebilmek aslında o kadar da zor değil. Yalnızca hızlı bir test yapmanız yeterli…

İnternet hızınızı kontrol etmek istiyorsanız yapmanız gereken oldukça basit! Kolaylıkla yapacağınız speed test sayesinde internetinizin hızını tespit edebilirsiniz. Telefondan, bilgisayardan ya da farklı bir cihazdan yaptığınız internet bağlantınızın hızını görmek istiyorsanız sadece speedtest.net adresine girerek hızınızı ölçebilirsiniz. Adrese girip ‘begın test’ butonuna basmanızla birlikte internet hızınızın nasıl olduğunu görebileceksiniz. Bilgisayardan rahatça yapabileceğiniz bu testin ardından bağlantı hızınızın olması gerektiği gibi mi yoksa çok daha yavaş mı olduğunu tespit edebileceksiniz.

Telefondan hız testi yapmak için;

İnternet hızınızı bilgisayardan ölçemiyorsanız telefondan da ölçebilirsiniz. Bunun için de telefonunuza test uygulamasını indirmeniz yeterli olur. Speedtest uygulamasını mağazadan indirdikten sonra yükleme adımlarını tamamlayarak teste hazır hale getirebilirsiniz. Sonrasında bilgisayarda olduğu gibi çıkan ekranda ‘begın test’ butonuna tıklamanız yeterli olur.

Telefondan yapacağınız bu testte tıpkı bilgisayarda olduğu gibi internet bağlantınızın hızını görmenizi sağlayacaktır. Bağlantınızın hızı olması gerekenin altında ise bağlı olduğunuz firmayı arayarak, bilgi alabilirsiniz.

 

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Google’dan Kullanıcılara İnternetsiz Arama Müjdesi!

Google, yeni güncellemesi ile kullanıcılara oldukça iyi bir özellik sundu. İnternetsiz kullanımın da yapılabilmesini sağlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir