Vine Kapanış Tarihini Açıkladı

Kısa video paylaşım platformu olan Vine’nın tamamen kapanacağı artık kesinleşti. Hatta yetkililer video paylaşım sitesini hangi tarihte kapatacaklarını da geçtiğimiz günlerde açıkladı. Açıklanan tarihe göre Vine’nın 17 Ocak 2017 tarihinde tamamen kullanıma kapanacağı belirtildi.

Kapanış tarihine kadarsa Vine kısıtlı kullanıma devam edecek. Yılbaşından önce kapatılacağının açıklanmasıyla birlikte sosyal paylaşım sitesi yeni video paylaşımını kapatmıştı. Böylelikle kullanıcılar artık Vine üzerinden paylaşımda bulunamamaya başladı. Yalnızca eski videolar görüntülenebiliyordu. Şimdi açıklanan tarihten itibaren de Vine’ın tamamen kapanacağı, eski gönderilerin de görüntülenemeyeceği, öğrenildi.

Vine’ın kapanmasının ardından eski videoların görüntülenebilmesi içinse web adresi kullanılmaya devam edecek. Bu sayede platformda yer alan videolar bilgisayar üzerinden izlenebilecek.

Vine neden kapatılıyor?

Twitter’a bağlı olan sosyal paylaşım sitesinin kapatılma nedeni, yapılan paylaşımların neredeyse sıfırlanması oldu. Tüm görüşmelere rağmen Twitter Vine fenomenlerine ödeme yapmayı kabul etmeyince, paylaşımlar da eskisi gibi kalmadı. Böyle olunca da platform amacını yitiriş oldu. Youtube ve benzeri sitelerde olduğu gibi Vine de fenomenlerine ödeme yapmayı kabul etseydi, bu kapanışın yaşanmayacağı belirtildi.

Vine fenomenleri farklı platformlarda…

Vine’ın fenomenler için bütçe ayırmayacağının kesinleşmesinin ardından, fenomenler de farklı platformlara yönelmeye başladı. Genel olarak eski vinelarını da derleyerek uzun videolar haline getiren fenomenler, Youtube kanalı açarak devam etmeye başladı. Youtube’un fenomenlere kazanç getiriyor olması da bu kanalların uzun süreli olacağının garantisi oldu.

 

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Google’dan Kullanıcılara İnternetsiz Arama Müjdesi!

Google, yeni güncellemesi ile kullanıcılara oldukça iyi bir özellik sundu. İnternetsiz kullanımın da yapılabilmesini sağlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir