Google’dan Kullanıcılara İnternetsiz Arama Müjdesi!

Google, yeni güncellemesi ile kullanıcılara oldukça iyi bir özellik sundu. İnternetsiz kullanımın da yapılabilmesini sağlayan bu özellik hakkında detaylı bir açıklama yapan Google, internetin kesildiği durumlarda kullanıcıları mağdur etmemek için böyle bir güncelleme getirdiklerini belirtti. Google’ın getirdiği bu güncelleme ile Google’da arama yapmak isteyen kullanıcıların, internete bağlanmasına gerek kalmadı. Üstelik yeni güncelleme telefonun pil ömrünü de olumsuz etkilemiyor.

Google Android’de yer alan güncelleme sayesinde yapılabilecek internetsiz arama, kullanıcıların her an sorunsuz arama yapabilmesiniz sağlıyor. Öyle ki internet yokken arama yapabilmenin yanında arama yaparken internetinizin kesilmesi halinde de aramanıza devam edebiliyorsunuz. Böylece internetin sıkça kesilmesi ya da tamamen gitmesi kullanıcılar için sorun teşkil etmiyor.

Peki internetsiz arama nasıl yapılabiliyor?

Google’a yapmak istediğiniz aramayı yazdığınızda eğer internetiniz yoksa bu aramayı kayıtlara alıyor ve sonrasında internet bağlantısının sağlanmasıyla birlikte kaydedilmiş olan aramanızı size hatırlatıyor. Aynı şekilde arama yaparken internetinizin kesilmesi halinde Google bunu kaydederek, internet bağlantısının gelmesiyle birlikte size bildirim gönderiyor.

Bu güncelleme yapılan aramanın internet kesintisi yüzünden kaybolmamasının yanı sıra hatırlatma özelliği getirdiği için olumlu bir adım olarak görülüyor. Ancak olumsuz bir noktası da kullanıcıların yaptığı aramalar nedeniyle sonradan bildirim almasında görülüyor. İstenmeyen aramalar hakkında beklenmedik bir zamanda gelen bildirim kullanıcılar için sorun teşkil edebiliyor. Bu nedenle arama yaparken dikkatli olunması gerekiyor.

 

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Vine Kapanış Tarihini Açıkladı

Kısa video paylaşım platformu olan Vine’nın tamamen kapanacağı artık kesinleşti. Hatta yetkililer video paylaşım sitesini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir