Başlangıç / Web / İnternet / Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Facebook hesabınızı kapatmak istiyor ancak bunu kalıcı olarak yapmak istiyorsanız standart hesap dondurma işlemlerinden farklı bir yöntem izlemeniz gerekir. Çünkü hesap silme adı altında ilerlediğinizde Facebook hesabınızı aslında tamamen silemezsiniz. Yalnızca hesabınızı dondurarak, verilerinizin görünmez olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için farklı adımlar izleyerek, hesabınızı kalıcı olarak silmeniz gerekmektedir.

Hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce neler yapmalısınız?

Facebook hesabınızı dondurma işlemi ile kalıcı olarak silme işlemini karıştırmamalısınız. Facebook hesabınızı dondurduğunuzda verilerinizin tamamı saklı kalacaktır. Ve Facebook’a giriş yaparak, tekrar aynı hesabı kullanmanız mümkün olur. Ancak Facebook’u tamamen sildiğinizde içerisinde yer alan tüm fotoğraf, video ve konuşmalar silinecektir. Bu işlemin ardından Facebook’a giriş yapabilmek için yeni bir hesap açmanız gerekir. Bu sebeple silme işlemini gerçekleştirmeden önce verileri yedeklemeniz tavsiye edilir.

Facebook hesabını adım adım kalıcı olarak silme

  • İlk olarak hesabınızı silmek için buraya tıklamanız gerekir. Bu sayfaya tıkladıktan sonra izleyeceğiniz adımların tamamı hesabınızı kalıcı olarak silmenizi sağlayacaktır.
  • Sonrasında açılan penceredeki hesabımı sil seçeneğine tıklamanız gerekir. Bu seçeneğe tıklamadan önce kutuda yazılı olanları dikkatlice okumalısınız.
  • Hesabımı sil seçeneğine tıkladığınızda Facebook şifrenizi girmeniz gerekir. Ardından açılan penceredeki güvenlik kodunu da girmelisiniz.

Tüm bu işlemlerin tamamlanmasının ardından hesabınızın kalıcı olarak silinmesi için istek gönderilmiş olur. Ancak bu istek 14 günlük cayma hakkını beraberinde saklı tutar. Eğer silmek istediğiniz hesaba 14 gün içerisinde giriş yaparsanız silme talebiniz yoksayılacaktır.

Facebook Yorum

Hakkında: editor

İlginizi Çekebilir

Vine Kapanış Tarihini Açıkladı

Kısa video paylaşım platformu olan Vine’nın tamamen kapanacağı artık kesinleşti. Hatta yetkililer video paylaşım sitesini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir