Başlangıç / Web / İnternet / İnternet Kategorisi

İnternet Kategorisi

İnternetin günümüzde yadırganamaz bir yeri ve gücü var. Hayatımızın vazgeçilmezleri arasından çoktan girdi bile. Ama gün geçtikçe insanların hayatlarını daha fazla kolaylaştırdığı yadırganamaz bir gerçek. Belki bazıları bunu asosyallik olarak değerlendirecek fakat bence durum böyle değil. İnternet, kullanmayı bilen için harika bir şey olabileceği gibi, kullanmayı bilmeyen birisi için ise hayatını karartabilen bir hizmet durumuna gelebilir. Bu da demek oluyor ki interneti nasıl kullanmamız gerektiğini iyi bileceğiz ve onun nimetlerinden fazlasıyla yararlanacağız.

Hayatımızı nasıl kolaylaştırdığı konusuna ufak olarak değinecek olursak bunu 1 örnekle kanıtlamamız mümkün. Faturalarını ödemek için saatlerce kuyrukta bekleyen insanlar vardı çocukluğumuzda. Şimdi durum böyle değil, 1-2 tıklama ile işleminizi hızlıca gerçekleştirebiliyorsunuz, hem de oturduğunuz yerden. Bunun asosyallik ile bir alakası yok. İşte interneti nasıl kullanmamız gerektiğini bilmeliyiz derken bundan bahsediyordum.

İnternet başında bütün gün siteleri refreshlemek, haber sitelerini ziyaret etmemek, teknolojik gelişmeleri takip etmemek, arkadaşlardan internet yüzünden uzak kalmak ve onlarla hiç görüşmemek, bütün gün internet aracılığıyla oynanabilen online oyunları oynamak gibi sayabileceğimiz bir çok şey asosyallik sınıfına girebilir. İnterneti kullanırken kaçınmamız gereken şeylerden bazıları yukarıda yazanlardır, bu örnekleri siz de çoğaltabilirsiniz.

Kişinin internet ile yapabileceklerinin gelecekte ne kadar daha ilerleyeceğini kestirmemiz güç. İnternet ile birlikte her gün yeni şeyler öğreniyor, hayatımıza yenilikler getiriyoruz. İnterneti son yıllarda bu kadar popüler hale getiren temel şey de bu. Her kesim tarafından kullanılabilmesi, isteklerin tamamına karşılık verebilmesi.

İşte ben, yeni açtığım bu kategoride, internetten nasıl daha verimli faydalanabileceğinizden ve internet hakkında çeşitli ipuçlarından bahsetmeye çalışacağım. Kategoriyi oluşturma amacım da bu.

Beğenmeniz umuduyla…

 

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Google’dan Kullanıcılara İnternetsiz Arama Müjdesi!

Google, yeni güncellemesi ile kullanıcılara oldukça iyi bir özellik sundu. İnternetsiz kullanımın da yapılabilmesini sağlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir