Başlangıç / Web / İnternet / Facebook ve Dikkat Etmemiz Gerekenler

Facebook ve Dikkat Etmemiz Gerekenler

Facebook çılgınlığı gün geçtikçe büyüyerek devam ediyor. Her gün yüz binlerce üyeyi bünyesine katan facebook, sosyal medya platformunda 1 numaralı yerini koruyor. Onu bu kadar popüler kılan, kullanımının kolay olması ve kişilere eğlenceli vakit geçirebilme imkanı sunması.

İnsan, yapısı gereği bulduğu yada gördüğü güzel şeyleri başkalarıyla paylaşmak, onlara da göstermek ister. Bunu gerçekleştirmenin en kolay yollarından birisinin internet olduğunu düşünürsek, bu alanda en başarılı sosyal medya platformunun Facebook olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz.

Facebook, kullanıcılarını eğlendirmek ve elinde tutmak amacıyla gün geçtikçe yenilikler getirmekte, kullanıcılarını heyecanlandırmayı başarmakta. Kişilerin eğlenceli vakit geçirebilmelerini sağlamak amacıyla, bünyesinde bulundurduğu alanında uzman yazılımcılarla yeni uygulamalar ve sistemler geliştirmektedir. Bu yenilikler ve sistemler sayesinde, kişilerin Facebook sevgisi gün geçtikçe artarak büyümektedir.

Facebook kullanırken dikkat etmemiz gereken çeşitli hususlar vardır. Bunlardan ilki, kişisel verilerimizi mümkün olduğunca paylaşmamaya özen göstermemiz gerekliliğidir. Paylaştığımız bilgilerin, bize karşı kötü amaçlarla kullanılabileceğini göz önünde bulundurmamız gerekir. İnternette bulunan kötü niyetli kişiler, paylaştığınız bilgilerinizle birlikte internette bazı kişileri dolandırabilirler. Böyle bir olayın sonucunda, başınızın derde girmesi ve çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya kalmanız muhtemeldir.

Özellikle tanımadığınız kişileri arkadaş listenize eklememeye ve arkadaş listenizde olmayan kişilerle paylaştığınız bilgilere kısıtlama getirmeye özen göstermelisiniz. Böylece sadece güvendiğiniz kişiler bilgilerinize ulaşabilecektir.

Böyle hususlara dikkat ederek Facebook gibi dünyanın en popüler sosyal medya platformunu kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Sadece yukarıda bahsedilen hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Google’dan Kullanıcılara İnternetsiz Arama Müjdesi!

Google, yeni güncellemesi ile kullanıcılara oldukça iyi bir özellik sundu. İnternetsiz kullanımın da yapılabilmesini sağlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir