Başlangıç / Web / İnternet / Facebook Hayran Sayfası Açmak

Facebook Hayran Sayfası Açmak

Günümüzde Facebook hesabı olmayana kız vermiyorlar. 🙂 Şaka bir yana Facebook u o kadar benimsedik ki, her şeyimizi paylaşır olduk. Kimi diğer odaya geçerken bile duvarına yazıyor. 🙂 Fotoğraflarımızı, yaşadıklarımızı, hoşumuza giden şeyleri arkadaşlarımızla paylaşıyoruz. Fakat bazen bunu daha geniş kitleler ile paylaşma gereğini duyuyoruz. İşte Facebook ‘un son zamanlarda en gözde uygulamalarından olan hayran sayfası ile, çok geniş kitlelere ulaşabiliyoruz.

Facebook Hayran Sayfası Açmak

Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra, http://www.facebook.com/pages/create.php adresine tıklayarak, sayfanızı açacağınız kategoriyi belirleyin. Topluluk, yazar, tv dizisi, oyuncu, ürün vs.. Seçiminizi yaptıktan sonra, hemen altında yer alan “ Adınız “ kısmına, sayfaya vereceğiniz ismi yazın. Altında ” Facebook Sayfaları Koşulları’nı kabul ediyorum ” kutucuğunu işaretleyin ve ” Başla ” ya basın. Sizinde bir Facebook hayran sayfanız oldu. 🙂

Facebook Sayfasını Düzenlemek

Bu aşamada yapacağınız en iyi şey kullanıcılara ulaşmak ve sayfayı güzel bir görünüme kavuşturmak olacaktır. Öncelikle kullanıcılarınıza hitap eden bir profil resmi bulun veya Photoshop yardımıyla oluşturun. Daha sonra sayfanıza bir “Hoş geldiniz” sayfası ekleyin. Bu önemlidir çünkü ilk bakışta sayfanın güzel olduğunu hissettirmelisiniz. Bunları yaptıktan sonra Facebook aracılığıyla sayfayı yaymaya başlayın. 25 Kullanıcıya ulaştığınızda sayfaya bir kullanıcı adı oluşturun. Eskiden http://www.facebook.com/pages/sayfadı/12345678913456789 şeklinde iken bu adı oluşturduğunuzda http://www.facebook.com/sayfaadı şekline girer. Bunları yaptıktan sonra sayfanızın aktif olmasını istiyorsanız kullanıcıyı beğenmeye ve paylaşmaya teşvik edin. Bunları yaparsanız sayfanızda yazdıklarınız kullanıcının ana sayfasında çıkmaya başlayacaktır. Sayfadaki paylaşımlara yapılan yorumlar da çok önemlidir. Bunlar sayfanın aktifliğini arttırır. Reklam alırken bunlara dikkat ederler.


Facebook sayfamda nasıl paylaşımlar yapayım

Facebook hayran sayfanızı açtıktan sonra, sıra geldi paylaşım yapmaya. Arkadaşlarınızı davet etmeden önce, en az 8-10 paylaşım yapın mutlaka. Gelen sayfa boş diye geri gitmesin. 🙂 Sayfanızın amacı yada kategorisi ne ise, ona uygun paylaşımlar yapın. Orijinal olmaya özen gösterin. Her yerde kullanılan espriler yada yazılar, insanları sıkabilir. Bu da sayfanızı terk etmelerine neden olacaktır. Telif hakkı içeren yayınların paylaşımını yapmayın! Bu bir klip olabilir, şiir yada yazı olabilir, video olabilir. Sayfa açarken okudum diyerek işaretlediğiniz Facebook kurallarında, bunlardan bahsediliyor. Eğer telif hakkı ihlaline giren bir yayını paylaşırsanız ve bu şikayet edilirse, sayfanız kapanabilir. Hatta daha da kötüsü, hak sahipleri aleyhinizde dava açabilir ve yargılanabilirsiniz.

 

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

İnternet Hız Testi Yapmak Çok Kolay…

Günümüzde sıkça yaşanan internet kesintileri ya da sınırlı erişimler nedeniyle internet hızının iyi mi yoksa …

64 yorum

 1. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 2. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 3. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 4. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 5. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 6. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 7. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 8. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 9. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 10. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 11. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 12. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 13. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 14. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 15. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 16. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 17. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 18. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 19. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 20. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

 21. ingilizce Eğitim

  Teşekkürler dost

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir