Başlangıç / Web / İnternet / Twitter Hakkında

Twitter Hakkında

Twitter kullanımı da Facebook çılgınlığı gibi gün geçtikçe büyüyor. Hatta uzun süredir Facebook kullanıcısı olan ve sıkılan kişilerin, artık Twitter kullanmaya başladığı ve çok daha keyif aldığını söyleyebilirim. Bunun temel nedenlerinden birisi, Twitter’de aradığınız ünlüleri daha kolay bulabilmeniz ve onlarla iletişime geçebilmeniz.

Facebook’da böyle bir durum söz konusu değil, bir ünlü ismi arattığınızda yüzlerce sahte hesapla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Twitter’de de sahte hesaplar bulunabiliyor fakat bunlar hemen kişiler tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunularak kapattırılabiliyor. Bu nedenle bir ünlüyü bir kez bulduğunuzda, bir daha kaybetmeniz mümkün olmuyor. Onlarla iletişime geçebiliyor, aklınızda olan şeyleri onlara söyleyebiliyor yada sorular yönlendirebiliyorsunuz. Bu yönüyle Twitter gerçekten çok daha popüler olacak gibi gözüküyor.

Bunun yanı sıra, Türkiye’de Twitter kullanımının artmasıyla doğru orantılı olarak Twitter’in Türkiye’ye verdiği önem de artmaya devam ediyor. Son olarak gelen güncelleme ile Twitter’i Türkçe olarak kullanabilme fırsatına erişmiş bulunuyoruz. Böylece, eskiden İngilizce olması itibariyle bir çok kesim tarafından kullanılamayan Twitter’ı kullanmak şimdi çok daha kolay bir hâl aldı.

Eğer Twitter hesabınız hala İngilizce olarak hizmet vermekteyse panik yapmanıza gerek yok, 1-2 ufak ayar ile hesabınızı Türkçe’ye çevirebilirsiniz. Hesabınızın dilini Türkçe olarak değiştirebilmek için giriş yaptıktan sonra sağ üstte adınızın ve resminizin bulunduğu kısma tıklamanız ve “ Settings “ bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra “ Language “ kısmından dili Türkçe olarak belirtmeniz gerekiyor. Böylece Twitter’ı Türkçe olarak kullanabilme imkanına erişebiliyorsunuz.

Beni de twitter’dan takip etmek için burayı>>> tıklamanız yeterli…

Bol tweet li günler dilerim… 🙂

 

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Google’dan Kullanıcılara İnternetsiz Arama Müjdesi!

Google, yeni güncellemesi ile kullanıcılara oldukça iyi bir özellik sundu. İnternetsiz kullanımın da yapılabilmesini sağlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir