Başlangıç / Web / İnternet / Yasaklı Sitelere Giriş Yapmak

Yasaklı Sitelere Giriş Yapmak

Ülkemizde şuan uygulanan bir site yasağı, belirli sitelere erişememe gibi sorun var. Bunun yanında birde ülkemizin ip ’sini kabul etmeyen siteler, oyunlar da mevcut. Bunlara erişmek istiyorsunuz fakat çözüm yolu yok mu? Bunlara erişebilmek için lütfen okumaya devam edin.

Youtube uzunca bir süre yasaklı olmasına rağmen şuan açıldı. Fakat yasaklı siteler bitti mi? Hayır.! Hala erişemeyeceğiniz bir sürü site var. Bunlara erişmek için yapabileceklerimize bir göz atalım. Bunlar:

1-        İnternet bağlantısı ayarlarından dns’ inizi otomatik almak yerine belirlenmiş dnsler ekleyebilirsiniz. En güvenilir dnsler; 4.2.2.1-4.2.2.2 veya 8.8.8.8-8.8.4.4 ‘tür. Bunların dışında dnsler de bulabilirsiniz.

2-        Vekil sunucu kullanma yöntemi. Bu yöntemi pek güvenli bulmasam da kullanan var. Bu yöntemde bilgisayarınız başka bir siteye bağlanıp orası üzerinden diğer sayfalara bağlanıyor. Yaptığınız her şeyi görüyorlar bir nevi. Kredi kart vs.. kullanmanızı tavsiye etmem. Firefox veya Chrome’ dan ayarlara girerek vekil sunucu ekleyebilirsiniz.

3-        Ktunnel, Vtunnel, Otunnel ve benzeri sitelerden girişi yöntemi. Bu yöntem çok kesin bir çözüm değildir. Sadece anlık girişlerinizde pratik olarak işinizi görür. Sitelere girerek gitmek istediğiniz adresi yazıp girişe basarsanız bu tunnel siteleri aracılığıyla erişmiş olursunuz.

Peki, bu dnslerin veya vekil sunucunun veya tunnellerin çözemediği bir şey var mı? Var, oyunlardaki ip bloğu yasağı veya surveylerdeki ip bloğu yasağı. Örneğin surveylere katılıp para kazanmak istiyorsunuz fakat Türkiye ‘yi kabul etmiyorlar. O zaman vpn kullanmanın zamanı geldi. Vpn hepsine toptan çözüm olarak nitelendirilebilir. Ücretlileri olduğu gibi ücretsizleri de vardır. Vpn sayesinde tam olarak bir yabancı ip olarak görünebilirsiniz.

Bir çırpıda aklıma gelen çözüm yöntemleri bunlar, yasaksız bir internet dileğiyle…

 

Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Google’dan Kullanıcılara İnternetsiz Arama Müjdesi!

Google, yeni güncellemesi ile kullanıcılara oldukça iyi bir özellik sundu. İnternetsiz kullanımın da yapılabilmesini sağlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir