Firefox hız kesmiyor – Firefox 6

Şu an dünyanın nerdeyse en fazla tercih ettiği tarayıcı olan Firefox, gün geçmiyor ki yeni bir özellik, yeni bir eklenti çıkarmasın. Kendisine has eklentileri ile, kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlayan Firefox, aynı zamanda, sayfalar arası hızlarda da rakiplerine fark atmaya devam ediyor. Şahsen kendim de Firefox kullanıyorum ve hepinize tavsiye ederim. Daha önce Firefox eklentileri konusunda bir yazı yazmıştım hatırlarsınız. Tabii Firefox ‘un 10’larca eklentisi mevcut. Biz sadece bir kısmından bahsetmiştik.
Neyse konuyu çok dağıtmayalım. Takip edenler bilirler. Firefox en son 5 sürümünü piyasaya sürmüştü. Aslında çok ta uzun bir zaman olmadı çıkalı. Oldukça hızlı bir sürüm olan Firefox 5 ‘in etkisi geçmeden, Firefox 6 ‘yı piyasaya sürdü.
Firefox 6 ‘daki en önemli özellik, Firefox 5 ‘e göre %20 daha hızlı ve kararlı olması. Şu an sitesinde yayınlanan sürüm Beta olarak adlandırılsa da bu sizi yanıltmasın. Sadece Mozilla henüz sayfayı güncellemedi ve bu sebeple bu ifade geçiyor. Yani demek istediğim, Firefox 6 ‘nın full sürümünü kendi sitesinden indirebilirsiniz.
Facebook Yorum

Hakkında: burakveelif

Ben burakveelif..! Yıllardır kullandığım tabir ile, “internet denizinde bir damla”. Yaklaşık 10 yıldır blog yazarlığı ile beraber, amatör olarak başladığım web maceramda, başta joomla!, wp, smf gibi hazır scriptlerin yanında html, php gibi yazılım dilleri ile de "amatör" olarak ilgilenme fırsatı buldum. Detaylar için lütfen tıklayınız>>>

İlginizi Çekebilir

Google’dan Kullanıcılara İnternetsiz Arama Müjdesi!

Google, yeni güncellemesi ile kullanıcılara oldukça iyi bir özellik sundu. İnternetsiz kullanımın da yapılabilmesini sağlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir